ورود به پنل کاربری
پنجشنبه 26 فروردین 1400
کتابخانه مرکزی

راهنمای جستجو در مگیران

 | تاریخ ارسال: 1399/12/9 | 
مگیران بانک اطلاعات نشریه کشور است، از سال ۱۳۸۰شروع به کار کرده است و حدود ۳۶۰۰ مجله علمی، تخصصی و عمومی را نمایه کرده است. از سال ۱۳۸۵روزنامه ها را به سایت اضافه کرده است.

عضویت و ورود به صفحه کاربری
ثبت نام در سایت رایگان و ساده می باشد؛ با درج نام، ایمیل وگذر واژه در سایت عضو شوید. چنانچه قبلا در سایت عضو شده اید، جهت ورود به صفحه کاربری بر روی ورود کلیک نمائید. با ثبت نام در پایگاه می توانید از خدماتی مانند: ایجاد فهرست نشریات مورد علاقه، اطلاع از شماره های جدید، دسترسی به سوابق جستجو و.... برخوردار شوید.جستجوی ساده یا سریع
ابزار عمومی جستجوی سایت در بالای صفحه قرار داده شده است؛ واژگان مورد نظرتان را ثبت کنید و از زبانه ای  که کنار جستجو قرار دارد، (مانند تصویر پایین) گزینه مورد نظر را انتخاب کنید، تا جستجو در آن قسمت صورت بگیرد.جستجوی پیشرفته
جستجوی پیشرفته به شما کمک می کند همزمان کلمات بیشتری را در اطلاعات مختلف جستجو کنید.
نکته : در فرم جستجوی پیشرفته از تایپ علائم خوداری کنید، و برای تفکیک کلمات بین آنها فاصله بزنید. تنها برای مشخص کردن کلمات مرکب یا کلمات متوالی از خط فاصله «- » استفاده نمائید. مانند: صرفه - جویی یا مهمان - سرا در مگیران همان طور که در تصویر پایین مشاهده می کنید؛ امکان جستجوی پیشرفته در دو قسمت تعبیه شده است.
۱- در مطالب مجلات  ۲- در
مطالب روزنامه هااگر بر روی «در مطالب مجلات » کلیک کنید دو فرم جستجوی پیشرفته وجود دارد:


۱-۱ جستجوی پیشرفته ۱
در این فرم ۴ کادر برای درج کلمات وجود دارد.(مانند تصویر پایین )
- کادر اول عملگر AND را اعمال می کند، کلید واژههای مورد نظر را در این کادر وارد می کنیم و در واقع دستور می دهیم که مدارکی بازیابی شود که حتما این کلید واژه ها بدون در نظر گرفتن ترتیب آنها در بر داشته باشد.(بین کلید واژها چند حرفی علامت خط فاصله می گذاریم .)
- کادر دوم عملگر OR را اعمال می کند؛ به این معنی که یکی یا بیشتر از کلید واژه های وارد شده در مدرک بازیابی شده موجود باشد.(در کلیه واژههای چند حرفی از خط فاصله استفاده می شود.)
- هر چه در کادر سوم وارد کنید دقیقا جستجو شده و مطالبی دیده می شود که عین این عبارت در آنها به کار رفته باشد.(در این کادر نیازی نیست که بین کلمات از خط فاصله استفاده کنید.)
- کادر چهارم عملگر NOT را اعمال می کند، این کادر همواره با کادر های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.یعنی کلیدواژه های وارد شده در این قسمت در مدرک بازیابی شده وجود نداشته باشد.(در کلید واژه های چند بخشی از خط فاصله استفاده می شود.)
۱-۲ جستجوی پیشرفته ۲
در این فرم (مانند تصویر پایین) در هر ردیف، فیلد داده مورد نظر و شرط مورد نظر را تعیین کنید و کلمات را درج کنید. همچنین می توانید در بخش پایانی هر دو فرم، گسترده جستجو، دوره زمانی و زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید. و نتایج جستجو را به مقالات دارای متن و مقالات علمی مصوب محدود کنید.


 
۲- جستجوی پیشرفته در مطالب روزنامه ها
در قسمت جستجوی پیشرفته اگر بر روی (در مطالب روزنامه ها ) کلیک کنید، تصویر پایین را می توانید مشاهده کنید و می توانید جستجو را در کادر مورد نظر انجام دهید. و از قسمت پایین تعیین دوره زمانی و گسترده جستجو را جهت محدود کردن نتایج استفاده کنید.صفحه نتایج
۱- نشان دهنده ی تعداد نتایج
۲- برای انتخاب صفحه ی مورد نظر و رفتن به صفحه بعدی از این گزینه انتخاب می کنیم
۳- جهت مرتب کردن نتایج بر اساس تاریخ یا ارتباط استفاده می شود
۴-  از این قسمت می توان اطلاعات استنادی مقاله را به نرم افزارهای مدیریت استنادی ارسال کرد، و در تحقیقات خود از آن استفاده نمود
۵-  مجلاتی که همواره به آنها مراجعه می کنید یا مایل هستید که از انتشار شماره های جدید آنها مطلع شوید را در علاقه مندی های خود ثبت کنید.(البته لازم است ابتدا در سایت ثبت نام کنید.)
۶-  نشریات با رتبه علمی مصوب و رتبه علمی پژوهشی به رنگ سبز،  و نشریات با رتبه علمی ترویجی به رنگ نارنجی و مجلات علمی فاقد رتبه معتبر به رنگ خاکستری نشان داده می شود.
۷- جهت دریافت چکیده و مشاهده متن از این قسمت استفاده نمایید .
۸- در صورت تمایل جهت فیلتر کردن نتایج از این قسمت استفاده نمائید.
۹- اگر بر روی عنوان مجله کلیک نمائید بر فهرست مقالات آن مجله هدایت می شوید.در صفحه اصلی پایگاه در تب بالا امکان دسترسی به انواع مجلات و روزنامه ها فراهم است.انواع مجلات
  • مجلات علمی:  نشریه ای است که با هدف گسترش ارتباطات علمی،  پیشرفت علم،  یافته های تازه و پژوهش های بنیادی و کاربردی را در قالب مقاله های علمی در دوره ی منظم منتشر می نماید.
  • مجلات تخصصی:  مجلات تخصصی دربردارنده مقالات متنوعی در یک یا چند رشته تخصصی هستند.
  • مجلات عمومی: مجلاتی که به انتشار مطالب متنوع در موضوعات مختلف با نگاهی کلی و یا برای گروه مشخصی از مخاطبین می پردازد.

اگر برروی هر کدام از مجلات کلیک کنید تصویر پایین در اختیار کاربر قرار داده می شود.
 
  1. با استفاده از فهرست نشریات می توانید از فیلترهایی برای محدود کردن نتایج استفاده کنید.
  2. در این قسمت حروف الفبای فارسی و لاتین برای مشاهده فهرست الفبایی تعبیه شده است.
  3. در این قسمت فهرست موضوعات به صورت کلی قرار داده شده است که با کلیک بر روی هر کدام از آنها می توانید به زیر مجموعه های آن ها دسترسی داشت باشید
  4. تعداد نتایج بازیابی شده را نشان می دهد.
  5. باکلیک بر روی هر یک از دانشگاهها می توانید به اطلاعات مربوط دسترسی داشته باشید.
  6. فهرست نشریات در دو شکل جدول وفهرست  تفصیلی نمایش داده می شود.
   این علامت نشان دهنده ی متوقف شدن نشریه می باشد.
  این علامت نشان دهنده ثبت نشدن شماره های جدید نشریه در سایت می باشد.
     این علامت نشان دهنده با تاخیر منتشر شدن شماره های یک نشریه می باشد.
  نشان دهنده این است که متن شماره های متعدداین نشریه در سایت موجود است.
  فهرست بهای اشتراک نسخه چاپی این مجلات در سایت ثبت شده و شما می توانید سفارش خود را ثبت کنید.
 
با کلیک بر روی عنوان مجلات به شماره های نمایه شده آن دسترسی پیدا می کنید، (مانند تصویر پایین) در این صفحه همچنین به آرشیو و آخرین شماره ی مجله نیز دسترسی دارید.
 


با کلیک بر روی شماره مجله مورد نظر به صفحه ای مانند تصویر پایین هدایت می شوید. جهت مشاهده متن و دانلود آن روی گزینه مشاهده متن کلیک نمایید.
روزنامه ها
در صفه ی اصلی پایگاه در تب بالا اگر بر روی روزنامه ها کلیک کنید، این صفحه در اختیار شما قرار داده می شود.
در حال حاضر روزنامه های اعتماد، ایران،جام جم، دنیای اقتصاد، رسالت، شرق و کیهان روزانه در سایت درج می شود.
 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 69 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر