ورود به پنل کاربری
پنجشنبه 26 فروردین 1400
کتابخانه مرکزی

راهنمای جستجو در ساینس دایرکت

 | تاریخ ارسال: 1399/12/16 | 
آدرس دسترسی به این پایگاه  : https://www.sciencedirect.com/

عضویت در ساینس دایرکت
برای عضو شدن در این پایگاه روی گزینه Register کلیک کنید، پس از عضو شدن در این پایگاه می توانید از امکاناتی مانند ذخیره نمودن استراتژی جستجو و استفاده از سیستم آگاهی رسانی جاری (Alert) استفاده نمایید.اگر قبلا عضو شده باشید، جهت ورود به صفحه کاربری از گزینه Sign in استفاده نمایید.دسترسی به اطلاعات در این پایگاه از روش های زیر امکان پذیر است :
 1. Journals & Books Browse
 2. Quick Search
 3. Advanced Search
 
مرور مجلات و کتاب ها : (Journals & Books Browse )
 در صفحه اصلی پایگاه در قسمت بالا بر روی  Journals & Booksکلیک کنید. در این قسمت شما می توانید به عناوین کتاب ها و مجلات به صورت الفبایی و موضوعی دسترسی داشته باشید ،  امکان جستجو براساس عنوان مجله و کتاب وجود دارد. در قسمت موضوعی (Domain ) با انتخاب یک موضوع می توانید زیر مجموعه  آن را نیز انتخاب نمایید. در سمت چپ این صفحه همچنین امکان  محدود کردن با Publication type (نوع محتوا) و Access type (نوع دسترسی ) وجود دارد.جستجوی سریع : (Quick search)
در این روش سه فیلد جستجوی Keywords (کلید واژه)، Authors ( نام نویسنده ) و Journal/book title ( عنوان نشریه یا کتاب) وجود دارد. جستجوی خود را بهVolume (جلد)،Issue  (شماره) و Page (صفحه) نیز محدود کنید.جستجوی پیشرفته : ( Advanced search )
با انتخاب  گزینهAdvanced Search  وارد صفحه جستجوی پیشرفته می شوید. با جستجو در باکس Find articles with these terms  جستجو در متن کامل مقالات انجام می شود، در گزینه های بعدی شما می توانید جستجوی خود را با عنوان مجله یا کتاب، سال انتشار، نام نویسنده، وابستگی سازمانی نویسنده، یا جستجوی کلید واژه در عنوان ، چکیده و کلید واژه محدود نمایید؛همچنین می توانید با قرار دادن کلید واژه در باکسTitle (عنوان )، References (منابع و مراجع )، ISSN یا  ISBN از پایگاه بخواهید که تنها مقالاتی که کلید واژه مورد نظر شما در این قسمت از مقالات وجود دارد را بازیابی نماید.
نکته :
در این صفحه از عملگرهای بولی AND، OR، NOT می توان استفاده کرد .
AND: برای ترکیب دو مفهوم است و در صورتی که بین دو کلید واژه در عبارت جستجو قرار گیرد، رکوردهایی را بازیابی می کند که هر دو کلید واژه را با هم داشته باشد.
OR: جهت ترکیب واژهای مشابه، کلمات دارای اختصار و کلماتی که دو شکل املایی دارند به کار می رود و رکوردهایی را بازیابی می کند که یک یا هر دو کلید واژه را در خود داشته باشد.
NOT: برای حذف کردن یک واژه خاص از جستجو به کار می رود.هرگاه بین دو کلید واژه قرارگیرد، رکوردهایی را بازیابی می کند که کلید واژه اول را داشته باشد، ولی کلید واژه دومی را نداشته باشد.


صفحه نتایجدر این صفحه، لیست رکوردهای بازیابی شده اعم از کتب و مقاله قابل مشاهده می باشد.
 1. نشان دهنده تعداد رکوردهای بازیابی شدهمی باشد.
 2. با انتخاب این گزینه امکان استفاده از سیستم Alert برای جستجوی اتوماتیک جهت آگاهی از رکوردهای جدید اضافه شده به سیستم فراهم می شود؛ و نتیجه جستجو با پست الکترونیکی به اطلاع کاربر می رسد.
 3.  امکان دریافت همزمان رکوردهای انتخاب شده ( در صورت دسترسی به متن کامل آنها ) را فراهم می کند.
 4.  نشان دهنده دسترسی باز این رکورد هست .
 5. جهت دانلود PDFروی این قسمت کلیک کنید .
 6. جهت مشاهده چکیده برروی  Abstractکلیک نمایید.
 7. با انتخاب گزینهExport  امکان مدیریت اطلاعات رکوردهای انتخابی و انتقال آنها به محیطی مانندEndnote :. . .فراهم می شود.
 8.  جهت مرتب کردن نتایج جستجو بر اساس میزان ارتباط (Relevance) و یا تاریخ (Date) می باشد .
 9. در سمت چپ صفحه با استفاده از Refine by، امکان محدود کردن نتایج براساس محدوده سالی،نوع مدرک و ....وجود دارد.
 
نمایش صفحه مقاله :
 در صفحه نتایج با کلیک بر روی عنوان مقاله می توان فرمت HTML مقاله را اعم از چکیده یا متن کامل  مشاهده نمود.


 
 • با کلیک بر روی  PDF Download می توان پی دی اف مقاله را دانلود نمود.
 • در قسمت Outline می توان نمای کلی مقاله را مثل کلمات کلیدی، چکید،جداول و تصاویر و... را مشاهده نمود.
 • در قسمت Recommended articles می توان مقالاتی را که پایگاه به شما پیشنهاد داده است را مشاهده نمایید.
در قسمت Citing articles تعداد استناداتی را که به این مقاله شده است را نشان می دهد و با کلیک بر روی کشوی کنار آن اطلاعات این استنادات در اختیار کاربر قرار داده می شود.

 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 63 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر