کتابخانه مرکزی، موزه و مرکز اسناد- صفحه نمایش
راهنمای جستجو در Open Access Library

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/3/18 | 
 
برای ورود به سایت به این آدرس مراجعه نمایید.

www.oalib.com/

معرفی

این پایگاه که در سال ۲۰۰۸ میلادی تاسیس گردیده است؛ در واقع یک پایگاه دسترسی آزاد است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد. پوشش موضوعی آن شامل: زیست پزشکی، علوم زیستی، تجارت و اقتصاد، شیمی، علوم کامپیوتر و ارتباطات، علوم زمین و زیست محیطی، مهندسی، پزشکی و مراقبت های سلامت، فیزیک و ریاضیات، علوم اجتماعی و انسانی می باشد.
 این سایت دارای موتور جستجوی توانمندی است که در حال حاضر میزبان پیوندها و فراداده ها به بیش از ۵ میلیون مقاله دسترسی آزاد می رسد.

انواع جستجو
  1. جستجوی ساده
  2. جستجوی پیشرفته

جستجوی ساده

در صفحه ی اصلی پایگاه اولین باکس جستجو که در اختیار کاربر قرار داده می شود، باکس جستجوی ساده است. کلید واژه خود را تایپ و سپس بر روی گزینه سرچ کلیک نمایید.

جستجوی

پیشرفته (
(Advanced search

در صفحه ی اصلی پایگاه بر روی گزینه ی Advanced search کلیک کنید تا وارد صفحه جستجوی پیشرفته  شوید.صفحه نتایجبا استفاده از گزینه year که در سمت چپ قرار دارد،  می توانید نتایج  را بر اساس سال فیلتر کنید.(شماره ۱)
اگر بر روی گزینه PDF (شماره ۲) کلیک کنید وارد صفحه ای مانند تصویر پایین می شوید. و با استفاده از گزینه هایی که در بالای صفحه قرار دارد می توانید جهت پرینت گرفتن یا دانلود اقدام نمایید.

در صفحه نتایج اگر بر روی عنوان مورد نظر کلیک کنید پایگاه،  اطلاعات کامل تری در اختیار شما قرار می دهد.(مانند تصویر پایین)
Browse (مرور)
درصفحه اصلی  پایگاه از ۳ طریق می توان بر محتوای پایگاه مرور داشت.
  1. Publishers (ناشران)
  2. Journals (مجلات)
  3. Ranking (رتبه بندی)


 
اگر بر روی گزینه ی  Publishers کلیک کنید، صفحه  ذیل در اختیار شما قرار داده می شود.


 
اگر بروی گزینه ی Journals کلیک نمایید می توانید به مرور مجلات بپردازید.با انتخاب گزینه Ranking وارد صفحه ای مانند تصویر ذیل می شوید؛ و شما می توانید با انتخاب کلمات کلیدی مناسب بر اساس حروف الفبا یا موضوع، رتبه بندی مجلات را مشاهده نمایید.


 

نشانی مطلب در وبگاه کتابخانه مرکزی، موزه و مرکز اسناد:
http://khu.ac.ir/find-15.23762.65293.fa.html
برگشت به اصل مطلب