کتابخانه مرکزی، موزه و مرکز اسناد- صفحه نمایش
نمایشگاه سنگ‌ها و کانی‌ها

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/4/6 | 

موزه ملی علوم و فناوری ایران با همکاری مشترک موزه علوم زمین و به مناسبت گرامیداشت هفته صنعت و معدن از تاریخ ۱۰ الی ۱۴ تیرماه، نمایشگاه مشترک «سنگ ها و کانی‌ها» را در محل موزه علوم زمین برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، همزمان با شروع هفته صنعت و معدن، موزه ملی علوم و فناوری ایران از تاریخ ۱۰ الی ۱۴ تیرماه به صورت تعاملی اقدام به نمایش کانسارهای تاریخی و اقتصادی ایران بر روی نقشه‌ای به ابعاد ۳ متر در ۵ متر به همراه نمونه کانسنگ‌های مربوط به همان کانسارها در محل موزه علوم زمین می‌کند.

براساس این گزارش، در این اثر که به صورت یک نقشه بزرگ از ایران طراحی شده است میراث ملی و جهانی زمین‌شناختی ایران مانند رشته کوه‌ها، بیابان‌ها، آتشفشان‌ها، دریاچه‌ها، و … و مهم‌ترین کانسارهای اقتصادی و تاریخی ایران به همراه کانسنگ مربوطه نمایش داده می‌شود.
همچنین علاقه‌مندان در بخش کانی‌های سازنده بدن قادر خواهند بود به صورت تعاملی در یک تجربه اکتشافی، با چند ماده معدنی یا کانی که در بدن انسان وجود دارند و نیز اهمیت آن‌ها آشنا شوند. بخش دیگر این نمایشگاه مربوط به داستان سنگ‌هاست که این تجربه به‌صورت یک بسته صوتی طراحی شده است. داستان کوتاهی از زبان سنگ‌ها روایت می‌شود و مخاطب باید حدس بزند داستان به کدام سنگ مربوط است. نمونه‌ای از سنگ‌ها نیز برای لمس و تجربه در میز مقابل مخاطب قرار گرفته‌اند.

علاقه‌‌مندان به بازدید می‌توانند از روز شنبه ۱۰ الی ۱۴ تیرماه از ساعت ۹ الی ۱۴ به مدت ۵ روز به صورت رایگان از موزه علوم زمین و بخش کانسارهای تاریخی و اقتصادی ایران که توسط موزه ملی علوم و فناوری به نمایش درآمده بازدید کنند.

نشانی مطلب در وبگاه کتابخانه مرکزی، موزه و مرکز اسناد:
http://khu.ac.ir/find-15.23762.69010.fa.html
برگشت به اصل مطلب